Posunout

CO JE SUV?

Zkratka SUV znamená sportovní užitkové vozidlo.

Tyto auta mají své kořeny v jednodušších terénních automobilech, které byly doménou venkovských motoristů. Jejich popularita začala růst v devadesátých letech minulého století, kdy se měnily na stále sofistikovanější vozidla. SUV jsou vyšší než konvenční auta a výše namontované sedadlo poskytuje lepší výhled z vozu a přehled v provozu. SUV jsou běžně vybaveny pneumatikami s hlubším profilem a více odpruženými pneumatikami, a proto poskytují pohodlnou jízdu na dnešních často poškozených a hrbolatých cestách. Kromě toho jejich styl karoserie kombi poskytuje dostatek místa, díky čemuž jsou ideální jako rodinné vozy.

Vše, co potřebujete vědět o výběru SUV

Stále máte pochybnosti?

Mají všechny SUV pohon všech kol?

SUV značky Honda vám nabízejí na výběr. Například Honda HR-V má pohon předních kol. To znamená, že máte výhodu trakce oproti rozložení pohonu zadních kol, aniž by to mělo za následek zvýšení hmotnosti, jako je tomu u pohonu všech čtyř kol. V případě malých SUV, podobně jako je HR-V, má tato konfigurace velký smysl.  Ve větších CR-V nabízí tato řada varianty pohonu předních kol a pohonu všech kol (AWD). Nové modely CR-V s pohonem všech kol jsou vybaveny naším novým inteligentním řídicím systémem, který v případě potřeby používá přesnou velikost točivého momentu na poháněná kola, aby se zabránilo plýtvání energií.

Jezdí se s vozem SUV dobře?

Ano, SUV Honda jsou rafinované, citlivé a příjemné. Na dlouhé cestě zjistíte, že jejich pokroková technologie vám poskytuje vysoce efektivní, hladký a pohodlný pohon. Pokud však budete mít náladu, zjistíte, že poskytují i odměňující zážitek z jízdy. Zde doporučujeme hlavně přeplňovaný HR-V Sport, naše nejsportovnější SUV vůbec. 

Parkují se SUV snadno?

Ano. Řidiči Honda SUV mají díky zvýšené poloze při řízení a velké prosklené ploše vynikající výhled na okolí. Další pomocí je moderní technologie ve formě předních a zadních parkovacích senzorů a volitelná multifunkční zadní parkovací kamera.

Jak bezpečné jsou vozy typu SUV?

Velmi. HR-V a CR-V byly navrženy tak, aby poskytovaly řidičům a cestujícím vynikající úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Podobně jako při každém novém modelu Honda, i ony získali nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v nezávislých testech Euro NCAP a jsou vybaveny funkcí Honda Sensing – naším balíkem pokročilé technologie asistence řidiči. 

Které SUV Honda je pro mě nejlepší?

Pokud chcete zjistit, které SUV nejlépe vyhovuje vašim potřebám, zvažte svůj rozpočet, velikost SUV, která by splňovala vaše požadavky, a zda dáváte přednost benzínovému, naftovému nebo hybridnímu elektrickému motoru.